Je ZENHOME dostatečně velký?

Většina společného života v ZENHOME se odehrává ve velkém obytném prostoru (obývací pokoj, jídelna, kuchyň), který má 57 m2. K dispozici jsou 3 samostatné pokoje o velikosti cca 12 m2 a koupelna + WC o velikosti 6,5 m2. Toto je typická dispozice, ale prostor lze rozdělit mnoha dalšími způsoby. Nejsou zde žádné chodby, obytný prostor je o to větší. 

Z jakých materiálů je ZENHOME postavený?

Přednostně využíváme těžké materiály, stěny jsou z tvárnic prolitých betonem, podlaha z masivního hlazeného betonu, strop pak dřevěný s přiznanými trámy nebo z pohledového monolitu. Těžké materiály zajistí domu velkou akumulaci tepla. To otevírá možnosti pro snižování energie na vytápění a poskytuje domu stabilní komfortní klima bez výkyvů. Většina materiálů a konstrukcí zůstává pohledová, bez sádrokartonů a omítek. Místo obkladů často používáme jednoduché a stylové cementové stěrky s nátěry. Stěny jsou zateplené 24cm a  střecha 45cm tepelné izolace. Velká okna jsou většinou plastová a mají skryté rámy, díky tomu vynikne víc samotný výhled a dům působí lehce. Střecha je plochá s PVC nebo TPO krytinou, obvykle opatřená vegetační vrstvou, která může sloužit jako slunná pobytová střešní zahrada s rozhledem do okolí. 

Co je v ceně 3 mil. Kč?

Cena stavby ZENHOME je vypočítaná na základě rozpočtů stavebních firem z posledních zahájených realizací. Za rok může být jiná. K projektu necháme připravit rozpočet a cenu následně upřesní svou nabídkou vybraná stavební firma. Cena je za kompletní dům, včetně povrchů, technologií a zařízení koupelny na klíč. V ceně nejsou zahrnuty extra prvky a věci kolem domu, jako např. přípojky, zpevněné plochy, garáž, pergola, oplocení, zahrada, atd. Cena okolních prvků se v součtu typicky pohybuje od 500 tis. do 2 mil. Kč.

Jak vypadá půdorys?

Vnitřní prostor ZENHOME má půdorysně tvar čtverce 10x10m. Uprostřed je menší čtverec, který obsahuje koupelnu a WC. Prostor mezi čtverci můžeme rozdělit různým způsobem, ponechat zcela otevřený nebo naopak rozčlenit na dispozici až  5+kk.

Postavíte nám dům na klíč?

Jsme architekti a projektanti, navrhneme vám originální ZENHOME ušitý na míru danému místu i vám. Společně nastavíme základní styl a uspořádání interiéru a naučíme vás, jak si interiér domova navrhnout a vyladit sami. Zpracujeme kompletní projekt pro úřady a realizační dokumentaci pro stavbu vč. přípojek a okolních objektů. Stavbu domu nezajišťujeme, ale pomůžeme vám oslovit stavební firmy a během realizace spolupracujeme jako autorský dozor. 

Chci ZENHOME. Co teď?

To je skvělá zpráva. Pokud chcete mít jedinečný prostor pro pořádné domácí vyžití a nechcete do stavby domu investovat zbytečně moc peněz, přijďte k nám podiskutovat o ZENHOME!